İnternet hızları,ilahi indir internet bağlantınızın saniyede

Birdenbire hızlı bir internet hızına sahip olduğunuzu düşündünüz, aniden Facebook’a bir video yüklemeye gittiniz ve internet yavaş bir hızda ilerliyor. Doom’un dönen yük çemberini girin. Yavaş internet yükleme hızları gazabına rastladınız.

ilahi indir
ilahi indir

İnternet hızı nasıl çalışır?

İnternet hızları,ilahi indir internet bağlantınızın saniyede kaç veri aktabileceği ile ölçülür; bu, saniyede veri megabitidir (Mbps). Mbps’de gördüğünüz internet hızları, bir sağlayıcının evinize ve evinizden internet verilerini sağlama hızını ölçer. Veriler ayrıca iki yöne gider – internetten bilgi indirip yüklersiniz, böylece her internet bağlantısı indirme ve yükleme hızlarına sahip olur.

İndirme Hızı Ne Anlama Geliyor?

Bazı çevrimiçi etkinlikler, bir sunucudan resimler, videolar, metinler ve daha fazlası şeklinde veri indirmenizi gerektirir. Müzik akışı, büyük dosyaları indirme ve video akışı gibi etkinlikler, veri indirmenizi gerektirir. Bu nedenle, hızlı bir şekilde yapmak için, hızlı indirme hızlarına ihtiyacınız vardır; bu, saniyede kaç megabit veriyi internetten indirebileceğinizdir.

Yükleme Hızı Ne Anlama Geliyor?

Bazı çevrimiçi etkinliklerin ters yönde seyahat etmesi için veri gerekir. E-posta göndermek, canlı turnuva tarzı oyunlar oynamak ve bir arkadaşınızı görüntülü arama yapmak gibi etkinlikler, başka birinin sunucusuna veri göndermenizi gerektirir. Verileri hızlı bir şekilde göndermek için, hızlı yükleme hızlarına ihtiyacınız vardır; bu, saniyede kaç megabit veriyi internete yükleyebileceğinizdir.

Bant genişliği bir otoyol gibidir – ne kadar çok şerit varsa, seyahat eden araçlara o kadar fazla yer verirsiniz, bu da arabaların hem daha hızlı gitmesini hem de varış yerlerine daha yüksek bir otomobil hacmi sunmalarını sağlar.
Mbps, evinizde Wi-Fi bağlantınızın ne kadar bant genişliği bulunduğunun iyi bir göstergesidir. İnternet bant genişliğiniz ne kadar fazlaysa, makul bir hızda indirilebilecek veri hacminiz de o kadar yüksek olur. Ayrıca, verilerin daha fazla akabilmesi nedeniyle hareket etme hızını artırabilirsiniz.

Farklı aktiviteler için hangi internet hızlarını kullanmanız gerektiğini düşündüğünüzde hem indirme hem de yükleme hızlarını dikkate almalısınız. En sevdiğiniz çevrimiçi etkinliklerin ne olduğuna bağlı olarak, biri diğerinden daha önemli olabilir.
 
İndirme hızı – yükleme hızı

Pek çok sağlayıcı, yükleme hızlarından çok daha hızlı indirme internet hızlarıyla internet planları sunar. Örneğin, AT&T internet indirme ve yükleme hızları, en iyi indirme ve yükleme oranları arasında 80 Mbps fark kadar olabilir.
AT & T’nin indirme ve yükleme hızlarının ne olduğunu merak ediyorsunuz? XFINITY ne tür yükleme ve indirme hızları sunuyor? İndirme ve yükleme hızlarımızı aşağıdaki sağlayıcı tablosuna göre kontrol edin.
İnternet yükleme hızları neden yavaş, indirme hızları neden hızlı

Çoğu sağlayıcı, müşterilere yavaş yükleme hızları sağlar, çünkü çevrimiçi etkinliklerin çoğunun yükleme bant genişliğinden daha fazla indirme bant genişliğine ihtiyacı vardır. Aşağıda göreceğiniz üzere, genel çevrimiçi etkinlikler, hızlı indirme hızlarına ihtiyaç duyduğu sıklıkta hızlı yükleme hızı gerektirmez.
Hızlı yükleme hızları gerektiren diğer etkinlikler hala her iki yönde de veri aktarımı gerektirdiğinden, ortalama bir insan sürekli olarak yükleme işleminden daha fazla indirme bant genişliğine ihtiyaç duyar.